Mecz pomiędzy Strasbourg oraz Lorient zakończony wynikiem 1-3 na obiekcie Stade de la Meinau

W sobotnie popołudnie na Stade de la Meinau odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Strasbourg i Lorient. Spotkanie to było częścią 22. kolejki Ligue 1. Ostatecznie to goście z Lorient wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując gospodarzy 3-1. Już po pierwszej połowie Lorient prowadził 2-0, co pozwoliło im kontrolować grę do samego końca. Mecz rozegrany został dzień wcześniej o godzinie 12:00 czasu lokalnego.

Strasbourg 1-3 Lorient: Porażka gospodarzy na Stade de la Meinau

Mecz pomiędzy drużynami Strasbourg i Lorient odbył się w ramach 22. kolejki Ligue 1 na Stade de la Meinau. Spotkanie prowadzone było przez francuskiego arbitra Thomasa Leonarda. Goście z Lorient zdominowali to starcie, zyskując przewagę nad gospodarzami i sięgając po zasłużone zwycięstwo 3-1.

Od pierwszych minut goście pokazali swoje ambicje, a już w 2. minucie meczu Mohame Bamba z Lorient zdobył pierwszego gola, ustalając wynik na 0-1. Strasbourg próbował odpowiedzieć, ale defensywa Lorient była nieugięta. Na skutek kolejnego zamieszania w polu karnym gospodarzy, w ostatniej minucie pierwszej połowy Bamba ponownie trafił do siatki, tym razem asystującemu Tomasowi Le Bris. Wynik na przerwę to 0-2 dla gości.

Po powrocie z szatni, Lorient kontynuował swoją skuteczną grę. W 49. minucie to Tino Bakayoko podwyższył prowadzenie na 0-3. Pomimo starań Strasbourg, nie potrafili odwrócić losów meczu. Jednak w 51. minucie Franck Guilbert zdołał zdobyć honorowego gola dla gospodarzy, skracając wynik do 1-3.

Spotkanie nie obyło się bez emocji i kartek. Po stronie gospodarzy żółte kartki zobaczyli Habib Diarra, Junior Mwanga oraz Ângelo, a ostatecznie czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry otrzymał Dilane Bakwa. Z kolei dla gości żółtą kartkę zasłużył Souleymane Isaak Touré.

Mimo starań Strasbourg, to Lorient wyszedł zwycięsko z tego starcia, prezentując się jako lepsza drużyna. Kibice mogą być rozczarowani porażką swoich ulubieńców, ale przyszłe mecze nadal czekają, a Strasbourg będzie musiał poprawić swoją formę, aby powalczyć o lepsze rezultaty.

Następne spotkania dla obu drużyn zapowiadają się równie emocjonująco, kibice mogą spodziewać się kolejnych widowisk na boiskach Ligue 1.