Mecz pomiędzy Nantes i Strasbourg zakończony wynikiem 1-3 na stadionie Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau

W meczu 26. kolejki Ligue 1 drużyna Nantes podejmowała Strasbourg w Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau. Po zaciętym starciu, to goście z Strasbourg triumfowali 3:1 nad gospodarzami. Mecz zakończył się remisem 1:1 po pierwszej połowie, lecz ostatecznie to Strasbourg wyszedł zwycięsko z tego starcia. Spotkanie odbyło się 16 marca 2024 roku o godzinie 16:00.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Nantes a Strasbourg

W środowe popołudnie na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau odbył się mecz Ligue 1 pomiędzy drużynami Nantes i Strasbourg. Gospodarze podejmowali rywali z determinacją, ale ostatecznie to goście sięgnęli po zwycięstwo, pokonując Nantes 3-1.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się dynamicznie, a już w 3. minucie K. Gameiro zdobył bramkę dla Strasbourga, wywołując euforię wśród kibiców gości. Jednak Nantes szybko odpowiedziało, a w 35. minucie E. Cömert doprowadził do wyrównania, ustalając wynik na 1-1 przed przerwą.

Druga połowa była równie ekscytująca. W 62. minucie E. Emegha ponownie wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie Strasbourgowi. Nantes próbowało odrobić straty, ale to goście okazali się skuteczniejsi. W 78. minucie ponownie to Emegha, tym razem asystując D. Bakwie, podwyższył wynik na 3-1 dla Strasbourga.

Mecz nie obył się bez kartek. Zawodnicy obu drużyn otrzymywali żółte kartki - Nathan Zeze i Eray Cömert z Nantes, oraz Marvin Senaya, Saïdou Sow i Dilane Bakwa z Strasbourga. Czerwone kartki nie zostały jednak rozdane.

Po ostatnim gwizdku sędziego Jérémie Pignarda, Strasbourg mógł cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa na wyjeździe. Nantes musi teraz skupić się na kolejnych meczach, mając przed sobą starcia z Nice, Lyonem i Le Havre. Natomiast Strasbourg czeka serie spotkań z Rennes, Toulouse oraz Reims.