Dnia 2024-04-13 15:00 odbyło się spotkanie Strasbourg kontra Reims: wynik końcowy 3-1

W ostatnim starciu ligowym między Strasbourgiem a Reimsem, które odbyło się 13 kwietnia o godzinie 15:00 na Stade de la Meinau, to gospodarze wyszli zwycięsko pokonując rywala 3-1. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, Strasbourg zdołał przejąć kontrolę nad meczem po przerwie i zapewnić sobie cenne trzy punkty. To było zmagania 29. kolejki Ligue 1, której wynik już zagoszcz na kartach historii, nawet kilka dni po wydarzeniu.

Relacja z meczu Strasbourg vs Reims

W dniu 13 kwietnia 2024 roku na Stade de la Meinau odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Strasbourg i Reims w ramach 29. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym tego spotkania był Willy Delajod z Francji.

Sprawozdanie z meczu

Na boisku panowała niesamowita atmosfera, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej minuty. Już w 7. minucie Reims wyszło na prowadzenie po trafieniu J. Ito, który wykorzystał znakomitą wrzutkę K. Nakamury. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 44. minucie K. Gameiro wyrównał stan meczu po kapitalnej akcji ofensywnej.

Druga połowa okazała się niezwykle emocjonująca. W 50. minucie Strasbourg objęło prowadzenie po strzale A. Sylli, który wykorzystał asystę D. Bakwy. Goście próbowali odrobić straty, lecz ich starania nie przynosiły skutku. W doliczonym czasie gry to właśnie Strasbourg zapewniło sobie zwycięstwo. M. Sahi uderzył precyzyjnie, pokonując bramkarza Reims, A. Ali Abdallah zdobył bramkę na 3-1, zapewniając gospodarzom pełne triumf.

W trakcie meczu arbiter ukarał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. Ibrahima Sissoko z Strasbourg oraz Amadou Kone z Reims otrzymali upomnienia. Niestety dla gości sytuacja się pogorszyła, gdy w 45. minucie Kone z Reims został ukarany drugą żółtą kartką, a następnie czerwoną, co przyniosło ich drużynie spore kłopoty w dalszej części spotkania.

Po tym zwycięstwie Strasbourg zyskuje pewność siebie przed kolejnymi meczami z Lille, Nice oraz LE Havre. Reims będzie musiało podnieść się po porażce i zmierzyć się z Montpellier, Clermont Foot oraz Marseille. Ten mecz na pewno na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn, a zwłaszcza dla tych z Strasbourg, którzy mogą świętować zasłużone zwycięstwo.