Spotkanie Strasbourg vs Reims zakończone wynikiem 3-1 na obiekcie Stade de la Meinau

W sobotę, 13 kwietnia 2024 roku, na Stade de la Meinau odbył się mecz pomiędzy drużynami Strasbourg i Reims w ramach 29. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1, pomimo remisu 1-1 na przerwę. Wydarzenie to miało miejsce dokładnie 9 dni temu, o godzinie 15:00, a teraz przyjrzyjmy się bliżej przebiegowi tego widowiska.

Strasbourg 3-1 Reims: Zwycięstwo Gospodarzy na Stade de la Meinau

Mecz pomiędzy drużynami Strasbourg i Reims rozpoczął się o godzinie 15:00 na Stade de la Meinau w ramach 29. kolejki Ligue 1. Sędzią głównym spotkania był Willy Delajod z Francji.

Początek starcia był dynamiczny, a już w 7. minucie Reims objęło prowadzenie za sprawą bramki K. Nakamury, który wykorzystał podanie od J. Ito. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a na 1-1 wyrównał K. Gameiro tuż przed przerwą, dając widzom emocje do samego końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron to Strasbourg przejął inicjatywę. W 50. minucie A. Sylla pokazał klasę i strzałem po asyście D. Bakwy wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 2-1 dla Gospodarzy.

W końcówce spotkania emocje sięgnęły zenitu, gdy w doliczonym czasie gry M. Sahi strzałem precyzyjnym pokonał bramkarza Reims, przypieczętowując zwycięstwo Strasbourg 3-1. Mecz zakończył się w euforii dla kibiców gospodarzy, którzy mogli świętować kolejne trzy punkty na koncie swojej drużyny.

W trakcie meczu arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn, a nawet dwie żółte kartki Amadou Kone z Reims przekształciły się w czerwoną, co wykluczyło go z boiska. Ostatecznie to Gospodarze zakończyli mecz bez czerwonej kartki, podczas gdy Reims musiało radzić sobie w dziesiątkę od 45. minuty.

Strasbourg po zwycięstwie ma teraz przed sobą kolejne trudne spotkania z Nice, Le Havre oraz Metz, podczas gdy Reims zmierzy się z Clermont Foot, Stade Brestois 29 oraz Marseille. Mecz z pewnością zapadnie w pamięć fanom obu drużyn, a zwycięstwo Gospodarzy na własnym terenie na długo pozostanie w sercach kibiców.