Na stadionie Stade Yves Allainmat - Le Moustoir dnia 2023-12-17 14:00 miało miejsce spotkanie między Lorient oraz Strasbourg: 1-2

W sobotnie popołudnie na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Lorient i Strasbourg. W końcowym rozrachunku to goście cieszyli się z pełnej puli, wygrywając 2-1. Zespół Strasbourgu objął prowadzenie już w pierwszej połowie, utrzymując prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego. Czy gospodarze zdołają odrobić straty w drugiej części spotkania? Zapraszamy do lektury relacji z tego emocjonującego starcia w ramach Ligue 1!

Relacja z przebiegu meczu

Witajcie z rozgrzewającego Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, gdzie dzisiaj odbył się mecz pomiędzy Lorient a Strasbourg. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej do ostatniej minuty. Sędzia Bastien Dechepy rozpoczął mecz o godzinie 14:00 i od razu zaczęły się emocje.

W 14. minucie Strasbourg objęło prowadzenie po bramce D. Bakwa, który wykorzystał świetne podanie J. Mwanga. Lorient próbowało odrobić straty, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla gości.

Po przerwie Strasbourg kontynuowało swoją dobrą grę, a w 49. minucie K. Gameiro podwyższył prowadzenie na 0-2 po asyście E. Emegha. Jednak to nie koniec emocji - w 53. minucie B. Dieng zdobył bramkę dla Lorient, zmniejszając wynik do 1-2.

Mecz był bardzo zacięty, co potwierdzają żółte kartki. Ahmadou Bamba Dieng, Benjamin Mendy i Souleymane Isaak Touré z Lorient oraz Lucas Perrin i Matz Sels z Strasbourg zostali ukarani przez sędziego.

Niestety żadnej z drużyn nie ominęły także czerwone kartki. Oba zespoły musiały radzić sobie z przewagą liczebną przeciwnika. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny do ostatniego gwizdka.

Mecz zakończył się zwycięstwem Strasbourg 2-1, co sprawiło ogromną radość fanom gości. Następne mecze dla Lorient to starcia z Stade Brestois 29, Sochaux i Lille, natomiast Strasbourg zmierzy się z Lille, Avoine OCC oraz Atalantą.