Paris Saint Germain kontra Strasbourg, wynik spotkania - 3-0

W meczu z ligi Ligue 1 pomiędzy Paris Saint Germain a Strasbourg, to gospodarze dominowali na boisku, zwyciężając 3-0. Spotkanie, które odbyło się na Parc des Princes, rozpoczęło się o godzinie 15:00. Już na przerwę PSG prowadziło 2-0, a wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Sędzią tego starcia był Bastien Dechepy z Francji.

Mecz pomiędzy Paris Saint Germain a Strasbourg na Parc des Princes

W sobotę o godzinie 15:00 na Parc des Princes rozegrano spotkanie 9. kolejki Ligue 1 pomiędzy Paris Saint Germain a Strasbourg. Obie drużyny przystępowały do meczu z pewnymi oczekiwaniami, ale to gospodarze udowodnili swoją dominację na boisku.

Dominacja PSG od pierwszych minut

Od pierwszego gwizdka sędziego Bastiena Dechepy'ego można było zauważyć, że Paris Saint Germain ma przewagę. Gospodarze od razu przystąpili do akcji i już w 10. minucie otworzyli wynik spotkania. Kylian Mbappé rozpoczął festiwal bramek po precyzyjnym podaniu, które otrzymał od swojego kolegi z drużyny.

Strasbourg próbował się bronić, ale PSG było zbyt silne. W 31. minucie Carlos Soler podwyższył prowadzenie dla gospodarzy po asyście właśnie Mbappé. Strasbourg nie miał odpowiedzi na ataki rywali i musiał zadowolić się dwubramkową stratą na przerwę.

Fabián Ruiz zamyka mecz

W drugiej połowie Paris Saint Germain nadal narzucało swój styl gry. Strasbourg próbował się bronić, ale brakowało im skuteczności w ataku. W 77. minucie Fabián Ruiz zakończył ostatnią nadzieję gości, zdobywając trzeciego gola dla PSG. Carlos Soler, który wcześniej zaliczył asystę przy drugim golu, tym razem stał się strzelcem. Strasbourg nie zdołał odpowiedzieć na to trafienie i mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla gospodarzy.

Kartki dla obu drużyn

Mecz był intensywny, co skutkowało kilkoma ukaranymi zawodnikami. Na żółte kartki zasłużyli Kang-in Lee z Paris Saint Germain w 82. minucie oraz Cher Ndour w 88. minucie. W drużynie Strasbourga nie odnotowano żadnych kartek żółtych ani czerwonych.

Podsumowanie

Sędzia Bastien Dechepy z Francji prowadził mecz w sposób sprawiedliwy i skrupulatny. Paris Saint Germain dominowało przez całe spotkanie, nie pozwalając Strasbourgowi na stworzenie groźnych sytuacji. Dzięki tej wygranej PSG utrzymuje się na czele tabeli Ligue 1.

Nadchodzące mecze

Paris Saint Germain będzie teraz przygotowywało się do kolejnych spotkań. Ich przeciwnikami w najbliższych meczach będą AC Milan, Stade Brestois 29 oraz Montpellier. Z kolei drużyna Strasbourga zmierzy się z Rennes, Clermont Foot oraz Stade Brestois 29.